Sprawdź 5 porad, jak znaleźć dobrego dentystę

Znalezienie dobrego stomatologa to pierwszy krok do sukcesu w walce z chorobami dziąseł i zębów o różnym podłożu. Wybierając specjalistę dla siebie i swoich bliskich, warto zwrócić uwagę na cały szereg niezwykle istotnych czynników, budujących zaufanie do lekarza i wpływających na jakość świadczonych w danym miejscu usług. Dla tych, którzy nadal mają trudności ze znalezieniem kompetentnego stomatologa, przygotowaliśmy kilka niezwykle cennych wskazówek.

Znajdź stomatologa dla całej rodziny

Wbrew pozorom, znalezienie gabinetu stomatologicznego dla całej rodziny nie jest łatwym zadaniem, zwłaszcza jeśli jej członkami są małe dzieci. Warto jednak poświęcić na to nieco czasu, by budować pozytywne doświadczenia u najmłodszych, bez konieczności poszukiwania specjalisty również i dla starszych członków rodziny. Dobrym przykładem może być dentysta Joanna Ligara, świadcząca swoje usługi w gabinecie Nova Dent Stomatolog Nowy Sącz — dentysta dziecięcy, ul. Zygmuntowska 15/6, 33-300 Nowy Sącz, (Tel: 690 513 251). W takich miejscach z sukcesami leczą się nie tylko dorośli, ale również i dzieci. Doskonała atmosfera i odpowiednie podejście do najmłodszych pacjentów to gwarancja przełamania pierwszego strachu oraz doskonała zachęta do systematycznych wizyt w trosce o zdrowie jamy ustnej w przyszłości.

Przeanalizuj dostępne oferty

Poszukując dobrego stomatologa, należy zwrócić uwagę na cały szereg niezwykle istotnych czynników. Jednym z najważniejszych będzie z pewnością cena, gdyż to właśnie ona warunkuje często nasze możliwości skorzystania z usług danego specjalisty. Wybierając gabinet stomatologiczny, warto więc przeanalizować potencjalne koszty uzyskania specjalistycznej pomocy.

Kliknij tutaj: cennik usług dentystycznych i sprawdź dokładne ceny za poszczególne zabiegi, wykonywane w jednym z gabinetów stomatologicznych. Warto prześledzić strony internetowe tych, które dostępne są w Twoim regionie. Zawężenie obszaru poszukiwań do konkretnej półki cenowej znacznie ułatwi zadanie i pozwoli wykreślić z listy stomatologów, których usługi stanowiłyby zbyt duże obciążenie dla rodzinnego budżetu.

Postaw na kompetencje

Wiedza i doświadczenie to dwa niezwykle istotne aspekty, na które należy zwrócić uwagę, wybierając dobrego dentystę. Takie kompetencje przełożą się z pewnością na jakość wykonywanych usług oraz na satysfakcję z ich ostatecznych efektów. Cennym źródłem informacji o wykształceniu i dodatkowych umiejętnościach stomatologów jest współcześnie Internet. Takie dane zamieszczane są na różnego rodzaju portalach medycznych oraz na stronach internetowych poszczególnych gabinetów.

Przy okazji warto również sprawdzić opinie, wystawiane dentystom przez klientów, którzy mieli już okazję skorzystać z ich usług. To doskonały krok w stronę znalezienia specjalisty, który poradzi sobie nie tylko z profilaktyką i próchnicą, ale również będzie stanowił cenne wsparcie w momencie pojawienia się bardziej skomplikowanych problemów w jamie ustnej.

Oceń po okładce

Jak głosi znane wszystkim porzekadło, nie należy oceniać książki po okładce. W przypadku wyboru gabinetu stomatologicznego warto jednak zwrócić uwagę na otoczenie, a konkretnie na:

  • nowoczesne wyposażenie gabinetu w wysokiej klasy urządzenia, jak np. mikroskop endodontyczny, niezbędny w przypadku konieczności leczenia kanałowego,
  • jakość obsługi pacjenta – wyrażającą się w przyjaznej recepcji oraz pełnym skupieniu na wykonywaniu swoich obowiązków,
  • sterylne warunki pracy — sprowadzające się do dezynfekcji narzędzi i wymiany rękawiczek, co gwarantuje bezpieczeństwo w trakcie wykonywania różnego rodzaju zabiegów.

Jak widać, pełen profesjonalizm w podejściu do klientów opiera się nie tylko na skutecznym rozwiązywaniu ich problemów, ale również i na komforcie, który odczuwają oni w trakcie wizyty.

Jakość ma znaczenie

Wiedza i umiejętności na nic się zdadzą, jeśli stomatolog pracuje na kiepskiej jakości materiałach. Na szczęście coraz częściej odchodzi się już od przestarzałych technologii, rezygnując przy okazji ze sprzętu, który nie znajduje zastosowania w nowoczesnej stomatologii. Współcześni dentyści mogą wybierać spośród całej gamy różnorodnych materiałów stomatologicznych.

Warto podkreślić przy tym, że bardzo często wysoka jakość usług nie idzie w parze z ich niską ceną. Niekiedy jednak lepsze, a zarazem trwalsze efekty leczenia, będą bardziej opłacalne, niż tymczasowe rozwiązania, determinujące niższe ceny. Co ważne, jeszcze przed przystąpieniem do leczenia, stomatolog powinien przedstawić jego plan oraz określić przybliżone koszty, co pozwoli nam uniknąć przykrej niespodzianki, związanej z ceną usługi.