Jakie prace wykonują firmy brukarskie?

Właściciele domów, którzy chcą zadbać o otoczenie często wybierają kostkę brukową, która może posłużyć do wyłożenia ścieżek oraz podjazdów.

Jest to bardzo uniwersalne rozwiązanie, które sprawdza się także w ogrodzie. Kostka występuje w różnych odmianach kolorystycznych, możemy wybrać różne kolory oraz style wykończenia. Może być tą płytka płaska czy też chropowata, łupana.

Jakie prace wykonują firmy brukarskie?

Stabilne podłoże pod kostkę brukową

Przed ułożeniem kostki należy pamiętać o odpowiednim utwardzeniu podłoża, należy określić rodzaj gruntu oraz wysokość wód gruntowych. Planując podłoże do kostki brukowej należy zwrócić uwagę na przygotowanie spadku, dzięki czemu zapewnimy odpływ wody deszczowej. Podłoże do bruku składa się zazwyczaj z dwóch warstw, może być to żwir znajdujący się na dole, natomiast na górze stosujemy mieszaninę piasku oraz cementu. Jako podłoże można zastosować wiele różnych materiałów, może być to tłuczeń, żwir oraz żużel. Ważne jest odpowiednie ubicie warstwy, stosuje się do tego specjalne wibratory, które pozwalają na przygotowanie solidnej podstawy do układania kostki brukowej.

W celu przygotowania podłoża może być stosowana także specjalna mata z włókien syntetycznych, która może pełnić rolę separatora, dzięki czemu nie dojdzie do przemieszczenia poszczególnych warstw co mogłoby osłabić podstawę. Dodatkowo tego typu rozwiązanie będzie zapobiegało wypłukiwaniu się kruszywa. Firmy, które układają kostkę wiedzą w jaki sposób zaplanować przygotowanie podłoża, dzięki czemu woda nie wymywa piasku, kostka nie zapada się. Firmy zajmujące się brukarstwem mogą wykonać różne zlecenia, także dla miast oraz gmin, może być do wykonanie chodnika, drogi czy też innej infrastruktury.

Firmy, które zajmują się układaniem kostki muszą posiadać specjalistyczny sprzęt czego wymaga brukarstwo kraków jest miastem gdzie możemy znaleźć firmę, która wykona wszystkie prace związane z układaniem kostki. Jest to projektowanie, przygotowanie podłoża oraz przygotowanie nawierzchni z kostki brukowej różnego typu.