Co poprawić krajobraz? Oto jak!

Bez względu na to, jak duże lub małe mogą być twoje plany krajobrazowe, ważne jest, abyś nauczył się wszystkiego, co możesz, zanim zaczniesz.

Nie mając pojęcia, co się dzieje, przeczytaj cały ten artykuł, aby upewnić się, że następny projekt krajobrazu zostanie wykonany poprawnie.Powinieneś wiedzieć, że ceny zmieniają się z sezonu na sezon. Należy porównać ceny potrzebnych materiałów i poczekać na odpowiedni moment, aby je kupić. Kupowanie w dużych ilościach to także dobry sposób na zaoszczędzenie pieniędzy: nie bój się magazynować materiałów, o których wiesz, że będziesz później używać.Za każdym razem, gdy próbujesz określić, jakie rodzaje roślin należy uwzględnić w projekcie krajobrazu, zawsze powinieneś wziąć pod uwagę takie rzeczy, jak światło słoneczne, kierunek i siła wiatru oraz zasadowość gleby. Czynniki te pomogą zawęzić opcje, dzięki czemu będziesz mógł wybrać rośliny, które będą się dobrze rozwijać w Twoim krajobrazie.Za każdym razem, gdy sam podejmujesz się projektu architektury krajobrazu, zawsze powinieneś brać pod uwagę zużycie wody przez twoją roślinę. Niezależnie od tego, czy używasz roślin odpornych na suszę, czy roślin bardzo bujnych i zielonych, ilość używanej przez nie wody będzie się drastycznie różnić. Upewnij się, że rozumiesz, jakie będą Twoje potrzeby podlewania, zanim wybierzesz swoje rośliny.Zastanów się nad uprawą żywopłotu lub roślin bambusowych, aby zapewnić sobie prywatność. Bambus to wytrzymała trawa i bardzo szybko rośnie. Może dodać wiele piękna do Twojej nieruchomości, a także zapewnić Ci barierę prywatności przed sąsiadami lub hałaśliwymi ulicami. Po prostu zachowaj ostrożność podczas uprawy bambusa, ponieważ rośnie on bardzo szybko, co oznacza, że ​​będziesz musiał regularnie go przycinać, aby nie przerósł.Planując projekt krajobrazu, dokładnie rozważ kolory kwiatów, drzew i traw, których zamierzasz użyć. Co poprawić krajobraz? Oto jak!

Możesz odkryć, że ograniczenie palety tylko do jednego lub dwóch kolorów ma największy efekt wizualny.

Wybranie zbyt wielu kontrastujących kolorów może sprawić, że Twój krajobraz będzie wyglądał na rozczochrany i dziki.Określ przewidywane koszty przed rozpoczęciem projektu architektury krajobrazu. Wiele roślin jest wycenianych sezonowo i może znacznie zmienić się koszt w ciągu zaledwie kilku tygodni. Poznaj pory roku dla roślin i ustal koszty swojego projektu. Pomoże to również zaoszczędzić pieniądze, ponieważ możesz ukierunkować swoje plany na oszczędzanie pieniędzy na roślinach sezonowych.Jeśli twój krajobraz obejmuje wodospad lub staw, ważne jest, aby otoczyć te obszary ozdobnymi kamieniami i kwiatami, które nie zakryją projektu twojej konstrukcji. Upewnij się, że wszelkie produkty wodne, które masz, są ładnie komplementowane, aby nie odbierały im naturalnego uroku.Kup największe drzewo, na jakie pozwala Twój budżet. Nawet jeśli planujesz mieszkać w swoim domu przez wiele lat, pamiętaj, że większość drzew rośnie bardzo wolno. Chociaż możesz pozwolić sobie tylko na jedno drzewo, niewiele elementów krajobrazu ma tak odważny i atrakcyjny wpływ. Wybierz drzewo, które dobrze się rozwija w rodzimym klimacie i typie gleby.Regularnie koś podwórko. Bez względu na to, ile wspaniałych kwiatów i drzew dodasz do swojego podwórka, zawsze będzie wyglądać brzydko, jeśli Twój trawnik będzie przerośnięty. Zaplanuj koszenie ogrodu co tydzień na wiosnę, a latem przynajmniej raz na dwa tygodnie.Zwycięskie projekty krajobrazu zawsze uwzględniają lokalny klimat i kwestie nawodnienia. Dokonując starannej oceny wzorców opadów i zmian temperatury na danym obszarze geograficznym, będzie można wybrać odpowiednie okazy, przydzielić wystarczające zasoby wody. To ostatecznie zapewni rodzaj opieki niezbędnej do pełnego rozwoju danego projektu.Architektura krajobrazu podwórka jest podobna do każdego innego projektu renowacji – odpowiednia wiedza może wiele zmienić. Dowiedz się wszystkiego, co możesz i pamiętaj o tej wiedzy podczas planowania projektu krajobrazu.