Dlaczego warto uprawiać kitesurfing w Egipcie

Kitesurfing to sport, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem, pływanie na desce z żaglem to wiele przyjemności, jest to sport wymagający, który uprawia się nad morzem, na akwenach, które powinny posiadać odpowiednie warunki.

W tym przypadku liczy się ukształtowanie plaży oraz warunki pogodowe, silny wiatr, który będzie w stanie pociągnąć żagiel.

Dlaczego warto uprawiać kitesurfing w Egipcie

Ośrodek kitesurfingowy w El Gouna

Egipt, kraj słoneczny, piękny i bogaty w historię, jest również jednym z najlepszych miejsc na świecie do uprawiania kitesurfingu. Wielu entuzjastów tego sportu wybiera właśnie Egipt ze względu na doskonałe warunki wodne oraz silne wiatry. Egipt położony jest nad Morzem Czerwonym, które słynie z doskonałych warunków do uprawiania sportów wodnych. Tamtejsze plaże oferują piaszczyste dno i płycizny, co jest idealne dla początkujących kitesurferów. Jest to również doskonałe miejsce dla zaawansowanych zapaleńców, którzy mogą eksplorować głębsze akweny i cieszyć się większymi falami. Woda jest ciepła przez większość roku, dzięki czemu można uprawiać kitesurfing praktycznie o każdej porze.

Wiatry w Egipcie są jednymi z najbardziej niezawodnych na świecie, główne ośrodki w Egipcie do uprawiania kiteserfingu to Hurghada, Dahab czy El Gouna. Silne wiatry wiejące od Morza Czerwonego zapewniają doskonałe warunki, co umożliwia pływanie na desce. W El Gouna znajduje się szkoła kiteserfingu, gdzie pod okiem doświadczonych instruktorów możemy poznać podstawy tego wspaniałego sportu. Na miejscu wypożyczymy cały niezbędny sprzęt, prowadzone są tam kursy dla osób początkujących, jak również zaawansowanych. W ośrodku znajdziemy instruktorów, którzy posługują się językiem polskim, jest to ośrodek, w którym przez 70% dni w roku panują doskonałe warunki do uprawiania kitesurfingu.

Długa plaża, sprzyjające wiatry to duże zalety ośrodka w El Gouna, można tu uprawiać kitesurfing przez wiele dni w roku, organizowane są tu obozy dla młodzieży, wiele atrakcji dla osób, które chciałyby nauczyć się pływać na desce z żaglem. W ośrodku RedSeaZone można liczyć na bardzo doświadczonych instruktorów, którzy mogą przygotować nas do kursów dla osób początkujących na poziomie IKO 1, IKO 2, jak również dla osób bardziej zaawansowanych, będą to kursy IKO 3 oraz IKO 4.