Jakie najwyższe dopłaty do odszkodowań można uzyskać w mieście Poznań?

Wielu z nas jest przyzwyczajonych do tego, że osoba poszkodowana musi zgadzać się z każdą decyzją ubezpieczyciela. Nawet wtedy, kiedy decyzja jest dla nas niekorzystna. Prawda jest jednak taka, że kierowcy mogą z powodzeniem otrzymać dopłaty do odszkodowań. Wszyscy powinniśmy mieć świadomość tego, że towarzystwo ubezpieczeniowe ma obowiązek całkowicie zrekompensować straty poniesione przez osobę poszkodowaną.

Ponoszenie dalszych strat

Zacznijmy od tego, co dzieje się w zdecydowanej większości przypadków – osoba poszkodowana otrzymuje zaniżone odszkodowanie i mimo ogromnego niezadowolenia przechodzi nad tym do porządku dziennego. Niemniej jednak takie podejście oznacza, że konieczne jest dopłacenie do naprawy pojazdu. Krótko mówiąc, w dalszym ciągu ponoszone są straty. Oczywiście są też tacy, którzy rezygnują z naprawy lub sprzedają auto w stanie uszkodzonym. Czy jednak to cokolwiek zmienia?

Dopłata do odszkodowania

Jeżeli ma się coś zmienić na lepsze, konieczne są starania o wyższe odszkodowanie. Decyzja ubezpieczyciela nie jest ostateczna i tym samym, nawet po wypłacie odszkodowania można starać się o uzyskanie dopłaty. Pamiętajmy też o tym, że o dopłatę mogą ubiegać się wszyscy, którzy narzekają na wysokość swojego odszkodowania. Naturalnie nie oznacza to jednak tego, że staranie się o dopłatę zawsze ma sens. Na pewno dobrze jest spojrzeć w stronę kosztorysu naprawy i decyzji wydanej przez ubezpieczyciela. W tych dokumentach mogą znaleźć się zapisy, z których będzie wynikać, że osoba poszkodowana otrzymała zbyt niskie odszkodowanie.

Gdyby komuś zależało na bardziej szczegółowych informacjach, na pewno należy skoncentrować się na następujących aspektach:

  • amortyzacja – uchwała Sądu Najwyższego sprawia, że amortyzacja jest niedopuszczalna;

  • skorzystanie z części zamiennych – Sąd Najwyższy jasno określił, że naprawa powinna odbywać się przy wykorzystaniu oryginalnych części – przy założeniu, że oryginalne części znajdowały się w samochodzie. Ubezpieczyciele w ramach oszczędności mogą jednak wybierać części nieoryginalne;

  • naprawa zamiast wymiany – naprawa uszkodzonych części to zazwyczaj spora oszczędność w porównaniu z dokonywaniem wymiany;

  • zaniżona wartość pojazdu – jeśli wycena wartości auta sprzed zdarzenia zostanie zaniżona, odszkodowanie również będzie niższe;

  • brak dodatkowych świadczeń – informacja o możliwości uzyskania dodatkowych świadczeń często jest skrzętnie ukrywana czy też po prostu towarzystwa ubezpieczeniowe niechętnie o tym mówią.

Najwyższe dopłaty do odszkodowań

Wiele osób pewnie zastanawia się też nad tym, kiedy można uzyskać jak najwyższe dopłaty. Kwestia ta jest jednak bardzo delikatna. Jeżeli wartość odszkodowania wydaje się zaniżona, klienci mają prawo do złożenia reklamacji. Aczkolwiek towarzystwa ubezpieczeniowe niekoniecznie przychylnie patrzą na reklamacje klientów. Dlatego też dobrze skorzystać z oferty zaufanej firmy odszkodowawczej w Poznaniu. Taka kancelaria może okazać się ogromnym wsparciem na drodze do odzyskania należnych pieniędzy.