Jak uwalniane są nuty zapachowe z perfum?

Zapach perfum to mieszanka wielu różnych nut zapachowych, które sprawiają, iż perfumy posiadają swój oryginalny zapach.

Należy pamiętać, iż poszczególne zapachy które znajdziemy we flakonach naszych perfum uwalniane są przez pewien okres czasu, dlatego zapach może się rozwijać, zmieniać w ciągu całego dnia. Jeżeli chcemy wybrać nowy zapach, który będzie nam towarzyszył przez cały dzień pamiętajmy o tym, iż musi on nam się podobać, nie może nas drażnić, czy też prowadzić do uczuleń, różnego rodzaju alergii. Najlepszym sposobem będzie zatem wypróbowanie go na własnej skórze, możemy w tym celu wykorzystać testery dostępne w drogeriach.

Jak uwalniane są nuty zapachowe z perfum?

Jak długo utrzymuje się zapach perfum?

Perfumy możemy podzielić na różne rodzaje jeżeli chodzi o intensywność zapachu, będzie to woda toaletowa, woda perfumowana czy też oryginalne perfumy z dużą zawartością olejków zapachowych. Woda toaletowa będzie zapachem najlżejszym, będzie on także najkrócej utrzymywał się na naszej skórze.. Warto zwrócić uwagę na cenę, woda perfumowana będzie nieco droższa niż woda toaletowa, natomiast najdroższe będą perfumy. Wybór nie zawsze jest oczywisty, niektóre osoby wolą wybrać wody toaletowe które są nieco lżejsze. Nie zawsze będziemy chcieli pachnieć intensywnie, co będzie dobrym pomysłem na co dzień. Natomiast na wyjątkowe okazje możemy użyć silniejszych perfum.

Dobrej jakości wody powinny utrzymywać się przez wiele godzin, możemy odczuwać je także wieczorem. Jeżeli chcemy aby zapach był bardziej intensywny możemy użyć specjalnych balsamów na naszej skórze. Warto pamiętać, iż perfumy najlepiej użyć rano po kąpieli kiedy pory naszej skóry są otwarte, wówczas zapach będzie dobrze wchłaniany. Istotne jest także miejsce na którym sprawdzamy perfumy, może być ten nadgarstek, szyja, niekiedy także możemy spryskać ubrania czy też włosy.

Możemy znaleźć także zamienniki perfum, będą to perfumy z inspiracji znanymi markami, dobrym przykładem jest flora gucci perfume. Oczywiście Chanel Allure to bardzo znana marka perfum, jeżeli nie jesteśmy pewni czy chcemy wydać dużą kwotę na zakup oryginalnego flakonu możemy skorzystać z zamiennika, sprawdzić czy dany zapach będzie nam w pełni odpowiadał.