Jak docierać do klientów korzystając z transmisji wideo?

Platforma streamingowa na Facebooku to bardzo skuteczne narzędzie, z którego korzystają streamerzy z całego świata.

Pozwala ona dzielić się na żywo obrazem z naszej kamery internetowej. Obecnie jest to również bardzo ciekawe narzędzie marketingowe, z którego korzystają firmy, które chcą lepiej zaprezentować klientom swoje towary czy też usługi.

Jak docierać do klientów korzystając z transmisji wideo?

Jak stworzyć transmisję na żywo w Facebook Live?

Platforma Facebook Live oferuje wiele możliwości konfiguracji, na początku powinniśmy ustalić parametry, tytuł naszej transmisji, określić jaki będzie miała ona zasięg, czy będą to odbiorcy naszej strony, grupy czy też będzie to wydarzenie. Warto także dobrze zastanowić się nad funkcją, jaką ma pełnić transmisja, może być to przykładowo przybliżenie naszej oferty połączone ze sprzedażą. Powinniśmy wcześniej przygotować materiały, plan, możemy również wykonać próbę, warto pamiętać, że zbyt długa transmisja może znudzić użytkowników, dlatego często dobrym pomysłem będzie określenie czasu na około 15 do 20 minut.

Facebook jest bardzo dobrym medium, jeżeli chodzi o transmisję na żywo, ponieważ pozwala na docieranie do dużej ilości odbiorców. Możemy także skorzystać z płatnych reklam, które ustawimy w taki sposób, aby odbiorcami były osoby o konkretnej płci, w danym przedziale wiekowym, osoby skupione wokół określonych zainteresowań, grup fanpage. Dzięki temu jest to narzędzie bardzo wydajne, transmisja na żywo może być również bardzo dobrym pomysłem, aby zwiększać użytkowników, uczestników naszych grup na Facebooku. Facebook Live to wiele przydatnych narzędzi, będzie to przykładowo czat, na którym możemy dodatkowo umieszczać linki, informacje szczegółowe, które są istotne dla odbiorcy. Warto zadbać także o stronę techniczną, dobrym pomysłem może być dodatkowa kamera, profesjonalny mikrofon, które pozwolą na uzyskanie relacji wysokiej jakości.

Z platformy Facebook Live korzystają nie tylko firmy, ale także hobbyści, gracze komputerowi, którzy streamingują przebieg rozgrywek. Dlatego każdy może skorzystać z platformy facebook transmisja na żywo daje wiele możliwości, warto wykorzystywać funkcje dodatkowe, dzięki czemu możemy przykładowo umieścić linki do naszego sklepu internetowego.