W jaki sposób powstają wyroby skórzane?

Kaletnik to zawód, który zajmuje się wytwarzaniem produktów ze skóry, mogą być tą przykładowo torebki, portfele czy też paski.

Kaletnik zajmuje się także naprawą, może przywrócić elegancki wygląd starej torebce, jest to osoba która wie w jaki sposób należy obrabiać wyroby skórzane, przy pomocy specjalistycznych narzędzi. Zadaniem kaletnika jest także odpowiednie zabezpieczenie skóry, farbowanie aby nadać jej pożądany kolor.

W jaki sposób powstają wyroby skórzane?

Narzędzia i akcesoria dla kaletnika

Kaletnik może wykonać także czapki czy buty skórzane, obecnie coraz popularniejsze są wysokiej jakości buty na zamówienie często wybierane przez biznesmenów. Wiele produktów wykonywanych jest ręcznie na specjalne zamówienie, są to często wyroby wyższej jakości niż produkowane seryjnie. Kaletnik musisz znać się na rodzajach skóry, wiedzieć jaki rodzaj wybrać do produkcji danego przedmiotu, jak poznać skórę wysokiej jakości, jaką grubość wybrać w danym przypadku. Kaletnik posługuje się wieloma specjalistycznymi narzędziami, zajmuje się farbowaniem skóry, impregnuje ją, aby wyroby mogły cieszyć użytkownika przez wiele lat.

Kaletnicy wykorzystują wiele narzędzi, które służą przykładowo do wycinania pasów ze skóry które mogą posłużyć do zrobienia paska do torebki czy też paska do spodni. W tym celu wykorzystuje się specjalne metalowe przecinaki, które mogą posiadać także miarę. Są to rozwiązania, które wykorzystują bardzo ostre ostrza, do cięcia grubej skóry. Wykorzystuje się również specjalne narzędzia do robienia dziurek. Należy także zwrócić uwagę na wykończenie krawędzi, co będzie miało duży wpływ na wygląd, estetykę wyrobów skórzanych. Stosowane są także profesjonalne farby na bazie alkoholu, które pozwalają uzyskać bardzo dobre pokrycie jak również trwałość, dostępne są w wielu różnych kolorach.

Wiele narzędzi i akcesoriów dla kaletnika oferuję sklep kaletniczy CraftPoint, gdzie dostępne są wysokiej jakości igły do szycia skóry, podstawki granitowe do wybijania czy też noże szewskie służące do docinania kawałków skóry. Są to wysokiej jakości narzędzia do cięcia, obróbki, dzięki czemu można uzyskać produkty wysokiej jakości.